Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

2016-02-13 - Seminarium treningowe z Tomaszem Słodkiewiczem

W piątek na zaproszenie Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu w hali widowiskowo-sportowej odbyło się seminarium treningowe z Tomaszem Słodkiewiczem – m.in. medalistą Mistrzostw Europy!

Około 130 osób zgromadziło się w hali widowiskowo-sportowej, wszystko z powodu złotego medalisty Mistrzostw Europy w kulturystyce, doświadczonego zawodnika, wykładowcy ECS – Tomasza Słodkiewicza! 12 lutego nidziczanie zainteresowani kulturystyką, ale i nie tylko, zebrali się, aby uczestniczyć w seminarium treningowym.
Seminarium składało się z części teoretycznych i praktycznych. Podczas zajęć w sali konferencyjnej uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym jest trening i jak zacząć trenować. Poznali podstawowe grupy mięśniowe oraz ich funkcje oraz jak wymodelować sylwetki zarówno męskie jak i kobiece, a także poznali zasady żywieniowe w sporcie, główne składniki odżywcze i ich wpływ na sylwetkę i zdrowie oraz porady dietetyczne.
Następnie zajęcia odbywały się w siłowni. Została przeprowadzona wspólna rozgrzewka, a następnie prowadzący pokazał w praktyce, jak wygląda trening i jak właściwie technicznie go wykonać, zwracając dużą uwagę na bezpieczeństwo działań. Wskazał najczęściej popełniane błędy.
Poznaliśmy teorię dietetyki sportowej. Poruszony został temat zdrowego żywienia, np. jak wyliczyć zaopatrzenie kaloryczne oraz jak osiągnąć swój cel poprzez redukcję lub przyrost masy mięśniowej – mówi zadowolony jeden z uczestników.
tworzenie stron webon.pl