Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

2016-04-09 - Inauguracja Pucharu Polski Strongman

Nidzicki plac przed ratuszem 9 kwietnia został opanowany przez polskich strongmanów, dla których żadne z przygotowanych zadań nie było straszne – spacer ze 135 kilogramowymi walizkami czy holowanie 7-tonowego tira.

Jak co roku pierwsze zawody Pucharu Polski Strongman – Pojedynek Gigantów odbyły się w Nidzicy! Do boju o pucharu stanęło sześciu śmiałków z całej Polski, a wraz z nimi głodni wrażeń kibice, których czekały nie lada emocje. 

Uczestnicy przyjechali zmierzyć się z sześcioma konkurencjami, przygotowanymi przez organizatora Piotra Czapiewskiego, które pomimo chłodnej aury wycisnęły z siłaczy kropelki potu. Fani, którzy przyszli podziwiać zmagania strongmanów także mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji. Przygotowane były konkurencje z nagrodami dla publiczności.

Po piątej konkurencji było już wiadome - I miejsce zajął Bartłomiej Bąk, który po raz drugi gościł w Nidzicy – Warunki może nie były sprzyjające, ale właśnie w takich warunkach trenowałem przez całą zimę – mówił zwycięzca, gwarantując, że na pewno spotkamy się z nim w przyszłym roku. 

Klasyfikacja końcowa zawodów: 
1. Bartłomiej Bąk - 28,5 pkt
2. Bartłomiej Grubba - 25 pkt
3. Krzysztof Schabowski - 20,5pkt
4. Sławomir Toczek - 20,5pkt
5. Piotr Czapiewski - 18pkt
6. Marcin Wlizło - 12,5pkt 


Organizatorami imprezy była Gmina Nidzica, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu oraz Nidzicki Ośrodek Kultury.


tworzenie stron webon.pl