Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

NEWS

2015-06-03 - Gminny Dzień Dziecka

W ramach wyjątkowego święta jakim jest Dzień Dziecka w gminie Nidzica odbyło się wiele imprez dla najmłodszych. W gminie Dzień Dziecka nie trwał tylko przez jeden dzień – rozpoczął się już w sobotę, a zakończył wspólną zabawą na miejskim stadionie w poniedziałek.

1 czerwca wszystkie dzieci i młodzież szkolna z placówek gminnych uczestniczyła w  uroczystości zorganizowanej specjalnie dla nich na Stadionie Miejskim im. Ryszarda Gamańskiego. Głównymi organizatorami był Zespół Obsługi Oświaty i Sportu oraz Zespół Szkół nr 3. Impreza nie odbyłaby się bez pomocy pozostałych gminnych placówek oświatowych. Inauguracji dnia dokonał burmistrz Jacek Kosmala i zastępca Leszek Śpiewak. Na uczestników czekały zabawy sprawnościowe oraz poczęstunek. Na stadionie nie mogło zabraknąć nidzickich Policjantów, którzy także zorganizowali konkursy dla najmłodszych z nagrodami. Wielką atrakcją dla najmłodszych były policyjne motocykle. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą.
Dla tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki na poszczególnych stacjach sprawnościowych czekały dyplomy przygotowane przez Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy oraz nagrody sponsorowane przez ZOOiS. Na buziach dzieci pojawiały szerokie uśmiechy. Były to szczere podziękowania dla organizatorów.
Na stadionie miejsce miał także „Zryw Wolnych Serc”, ogólnopolska akcja organizowana przez Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, podczas której uczestnicy imprezy zatrzymali się, położyli rękę na sercu i wystukiwali rytm bicia serca, serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności wobec drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. 
tworzenie stron webon.pl