Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

NEWS

2015-06-19 - XVI edycja turnieju piłki nożnej ks. R. Gamańskiego

Werbista pochodzący z Nidzicy – ksiądz,  piłkarz, zawodowy trener i sędzia – łączący misyjną posługę w Australii z pasją do piłki nożnej. Zdobywał trenerskie doświadczenie w renomowanych klubach i szkołach piłkarskich. Był kapelanem Białych Orłów... Ku Jego pamięci cyklicznie odbywają się turnieje.
19 czerwca, w piątek, stadion miejski przyciągnął osoby podzielające pasję ks. Ryszarda. Odbył się XVI Turniej Piłki Nożnej ku Jego pamięci. Na murawie walczyło osiem drużyn, w tym trzy z Rosji. Turniej organizowany przez bliskich i przyjaciół księdza, Miejski Klub Sportowy Strat Nidzica, Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy oraz Zespół Obsługi Oświaty i Sportu osiąga rangę międzynarodową. Drużyny biorące udział to Swiełtyi, Kaliningrad, Gwardeisk, Gimnazja z Zespołu Szkół nr 1, 2 i 3 oraz z Janowca Kościelnego i Jagarzewa.
Na trybunach obecna była rodzina i przyjaciele księdza a także burmistrz Jacek Kosmala, starosta Grzegorz Napiwodzki, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu Małgorzata Sawicka i zastępca Joanna Dobroń, ks. Andrzej Midura, przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Turystyki i Zdrowia – Stanisław Rabczyński, Danuta Kruszlińska i Tadeusz Hinc, dyrektorzy nidzickich szkół oraz  zainteresowani piłką nożną kibice.
Sponsorami byli Piotr Szczepkowski „Alpi” - Janowiec Kościelny, Marek Miszkiewicz – DOM Sp. J. , Aleksander Nowakowski „Bułka z Masłem” Iłowo, ks. Zdzisław Szyldatk Caritas Działdowo, Antoni Grochal PSS Społem Nidzica, Starostwo Powiatowe Nidzica oraz rodzina i przyjaciele ks. Ryszarda a także ks. Andrzej Midura.
Mecze charakteryzowała gra fair-play, wielkie zacięcie i poświęcenie a także jasno określony cel – zwycięstwo. Najlepszym potwierdzeniem tych określeń są wyniki meczów półfinałowych, w których grali ZS nr 1 przeciwko drużynie z Kaliningradu, remisując w podstawowym czasie 1:1, przez co pojedynek musiał zostać zakończony rzutami karnymi z wynikiem 4:2 na korzyść nidzickiej „Jedynki”. Sytuacja podobna miała miejsce na boisku obok, gdzie grał Janowiec Kościelny z Gwardeiskiem, nie padła żadna bramka, zaś w czasie doliczonym Gwardeisk strzelił o jedną więcej zamykając pojedynek wynikiem 2:1. Dzięki tym wynikom następnie zagrali Janowiec Kościelny z Kaliningradem, wygrywając 1:0, co dało 3 miejsce drużynie z Janowca. Zaś w  finale zagrały drużyny z ZS nr 1 i Gwardeisk po zaciętej i emocjonującej walce drużyną z Rosji zdobyła jedną bramkę i do końca spotkania nie oddała prowadzenia, dzięki czemu została zwycięzcą XVI Turnieju ks. Ryszarda Gamańskiego.
Następnie przystąpiono do wręczenia nagród – pucharów, medali, dyplomów, upominków. Dumnym zwycięzcom i godnie przegranym, którzy zapewnili zebranym emocjonujące widowisko, wręczali je organizatorzy. Nagrody indywidualne otrzymali: Robert Proniczew jako najlepszy bramkarz, Kacper Kopczyński – najlepszy obrońca, Mateusz Piotrowski – najlepszy pomocnik, Mateusz Rogoziński został królem strzelców, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Mocki.  

Na zakończenie głos zabrała siostra Ryszarda Gamańskiego, dziękując wszystkim za przybycie i za pomoc w organizacji oraz zapraszając na przyszłoroczny turniej. Podczas  imprezy panowała fantastyczna, sportowa atmosfera. Różnice językowe, poglądowe nie istniały, a zawodników łączyła wspólna pasja – piłka nożna.
Na drużyny i zebranych czekał ciepły poczęstunek, napoje .
tworzenie stron webon.pl