Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

NEWS

2015-08-03 - Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

W sobotę, 1 sierpnia, na Stadionie Miejskim im. Ks. Ryszarda Gamańskiego odbył się Turniej Piłki Nożnej Gminy Nidzica, którego organizatorem był Zespół Obsługi Oświaty i Sportu. Turniej przeznaczony był dla amatorów. Uczestniczyli futboliści w kategorii szkół podstawowych, gimnazjum i open.
Do sportowej imprezy zgłosiło się 14 drużyn chłopców i dziewcząt. Podczas turnieju pogoda dopisała wspaniale, z czego mniej zadowoleni byli piłkarze, gdyż gra w pełnym słońcu nie należy do najłatwiejszych. Gracze rywalizowali w drużynach złożonych z 5 zawodników  w polu i bramkarza. Turniej odbywał się  na 2 płytach boiska stadionu miejskiego. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2 x 12 minut. O rozstawieniu końcowych miejsc w tabeli decydowała ilość zdobytych goli. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Walczyli bardzo ambitnie „o każdą piłkę”. Turniej przebiegał bardzo sprawnie. Na stadionie wytworzył się klimat prawdziwej sportowej rywalizacji, a kibice mogli oglądać realne sportowe spektakle w wykonaniu dobrych drużyn piłkarskich. To kolejny sukces organizatorów masowej imprezy sportowej. Według oceny zawodników turniej został przygotowany na wysokim poziomie. Przyjezdni goście byli zachwyceni bardzo dobrym przygotowaniem boisk. Całości towarzyszyła doskonała atmosfera zgotowana przez kibiców. Organizatorzy zapewnili orzeźwiające napoje i przekąski.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria - szkoły podstawowe
1. Fc Barcelona Cules
2. Ławeczka Unitek
3. UKS Jedynka I
4. UKS Jedynka II
Szkoły gimnazjalne
1. Saturn Sławka Wielka
2. Czaderi
3. Barcelona Cules

Open:
1. Małolaty
2. Blues Brothers
3. AC Pajace
4. KTS Smolany
5. FC Nidzica
6. Piekarze

Wybrano również króla strzelców, którymi okazali się w kategorii: szkoły podstawowe- Franciszek Wiśniewski z Barcelona Cules, szkoły gimnazjalne- Szymon Kuczyński z Saturn Sławka Wielka, open- Mateusz Mętlicki z AC Pajace z dorobkiem 11 strzelonych goli.
Po zakończeniu turnieju drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi przez organizatora turnieju, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu. W imieniu dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu aktów dekoracji dokonali instruktorzy hali sportowej Paweł Kondeja i Bartosz Kruschel.

tworzenie stron webon.pl