Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

NEWS

2015-08-29 - SkateDay 2015

W minioną sobotę, 29 sierpnia, do rywalizacji na terenie skateparku w parku nad jeziorkiem przystąpili fani deskorolek i rolek. Była przede wszystkim wspaniała zabawa, ale również współzawodnictwo. Do Nidzicy przyjechali chłopaki z Warszawy, Działdowa, Gdańska, Mławy.

Kolejna już impreza zorganizowana przez Zespół Obsługi Oświaty i Sportu w okresie, niestety, kończących się już wakacji z myślą o młodzieży i dzieciach. Impreza przyciągnęła 18 uczestników, ale także tych, którzy przyszli po prostu pooglądać zmagania skateboarderów. Sami zawodnicy bardzo przychylnie ocenili imprezę, doskonałe przygotowanie, oprawa. To głównie zasługa ZOOiS i uczestników, miłośników ekstremalnej jazdy na deskach i rolkach. Przyjezdni goście, a także lokalni skaterzy doceniają walory nidzickiego skateparku. Podkreślają doskonałą lokalizację obiektu oraz jego wyposażenie.  „Przeszkody”, urządzenia są stabilne, solidne i profesjonalne. Większość uczestników zawody traktowała przede wszystkim jak wspaniałą zabawę, żeby spotkać się i pojeździć z większą grupą osób. Zawody to również konkurencja, współzawodnictwo. Byli więc także chłopaki z Warszawy, Działdowa, Gdańska, Mławy. Chodziło jednak głównie o przyjazny klimat, o to, żeby nakręcać siebie i kolegę na dobre tricki, pokazać się przed publicznością. A brawa, wiadomo, pomagają w pokazaniu umiejętności. Trzeba podkreślić, że na torze deskorolkowym wiele się działo. Od godziny 11.30 można było oglądać przejazdy próbne, rozgrzewkę deskorolkowców. Potem już wyłonieni sędziowie oceniali poszczególne tricki.
Skateboardowcy, to pozytywnie zakręcona grupa osób uprawiających tę ekstremalna dziedzinę sportu, rekreacji. Towarzyszy im charakterystyczny luzacki ubiór, dres, bluza i kaptur oraz ich muzyka skate punk/rock, którą rozkręcał DJ. Organizatorzy zafundowali uczestnikom skate day kiełbaski z grilla, napoje.
Jak na każdych zawodach nie zabrakło nagród, dyplomów i wyróżnień, które odebrali z rąk Joanny Dobroń wicedyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu.

Klasyfikacja kategorii do lat 16:
1. Kamil Karwowski
2.  Maciej Dyrwal
3.  Alex Sobański
4.  Mikołaj Pawlak
5. Dominik Stempka

Klasyfikacja kategorii od lat 16:
1. Tomasz Wiśniewski
2. Bartosz Rybiński
3. Dawid Dudek
4. Maciej Olszewski
5. Krzysztof Chwas
6. Michał Mazurek

The best trick i nagroda publiczności:
Maciej Olszewski

Szczególnie podziękowania należą się Nidzickiemu Ośrodkowi Kultury, który udostępnił nagłośnienie na imprezę.
tworzenie stron webon.pl