Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

NEWS

2021-06-01 - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Ogłoszenie

 

Burmistrz Nidzicy informuje, że od 1 kwietnia do 30 września br. na terytorium Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca mieszkańców do udziału w nim.

Spis jest realizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Podczas spisu zbierane są informacje o ludności, gospodarstwach domowych i warunkach mieszkaniowych. Nie ma natomiast pytań o zarobki i dochody.

Głównym sposobem jest spis przez Internet na stronie Głównego Urzędu Statystycznego spis.gov.pl.

Osoby, które nie mają możliwości spisania się przez Internet, mogą to zrobić dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99.

Od maja pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi. Będą dzwonić do mieszkańców z jednego numeru telefonu 22 828 88 88 .

Wywiad bezpośredni, czyli wyjście rachmistrza w teren, będzie realizowany jedynie wtedy, gdy pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

W Urzędzie Miejskim w Nidzicy przygotowane zostało stanowisko komputerowe do samodzielnego dokonania spisu. Osoby nie posiadające komputera lub internetu w domu mogą skorzystać z niego w godzinach pracy urzędu.

 

 

Gminny Komisarz Spisowy

Jacek Kosmala

 

tworzenie stron webon.pl