Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Za jej pośrednictwem będziemy dostarczać Państwu wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

2016-06-02 - Dzień Dziecka na sportowo

1 czerwca stadion miejski wypełnił się dosłownie po brzegi najmłodszymi mieszkańcami gminy. Tego dnia murawa zmieniła się w niezwykły plac zabaw dla dzieci. W ten jakże niezwykły dzień dla każdego dziecka Zespół Obsługi Oświaty i Sportu oraz Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy przygotowali  wiele atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Ze względu na różnicę wieku podzielono przygotowane atrakcje dla przedszkoli i uczniów nauczania zintegrowanego oraz dla klas 4-6 i gimnazjum.


Najmłodsi brali udział w trzech (przedszkolaki) lub pięciu (uczniowie klas zintegrowanych) przygotowanych konkurencjach sportowych. Dzieci po zdobyciu odpowiedniej ilości konkurencji otrzymywały słodkie przekąski oraz mogły przejść na drugie boisko gdzie czekały jeszcze większe atrakcje. Dmuchane zjeżdżalnie, kule na wodzie, autka i  ścianka wspinaczkowa zamówione przez Zespół Obsługi Oświaty i Sportu . Obchody Dnia Dziecka swoim występem uświetniły Malinki i Czaderki czyli cheerleaderki z „Dwójki" przygotowane przez Dorotę Kosińską. Imprezę uświetniła Komenda Powiatowa Policji, która prezentowała między innymi motor znajdujący się na wyposażeniu jednostki, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nidzicy, która przedstawiała profilaktyczny program przeciwdziałania  uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Na nidzickim stadionie gościli także studenci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z Wydziału Nauk Medycznych, którzy w ciekawy sposób pokazywali młodzieży jak udzielać pierwszej pomocy.


Organizatorzy dziękują wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę

tworzenie stron webon.pl